Koktajl z borówkami i historia zakończonej przyjaźni

I stało się! Długo dawał o sobie znać, czasem był bardziej, czasem mniej uciążliwy, ale zawsze udawało nam się jakoś „dogadać”. Przez pewien czas nawet można by rzec całkiem się polubiliśmy, żyliśmy w zgodzie i pełnej sielance. Jednak okazało się, że on po prostu cierpliwie czekał, aż minął wszystkie ważne dla mnie dni, aby nadto nie uprzykrzać mi życia i pozwolić na chwilę zapomnienia (za co bardzo jestem mu wdzięczna). Ale nadszedł JEGO dzień, kiedy to uderzył ze zdwojoną siłą, zrewolucjonizował moje codzienne posiłki, nie pozwolił spać, nie pozwolił jeść… Nie było zmiłuj, musiałam podjąć decyzję albo on albo ja! Wykonałam kilka telefonów i z lekkim niepokojem odliczałam godziny do rozstania. Rozstanie przebiegło łatwiej niż się tego spodziewałam, bez łez, bólu i cierpienia. Kilka dni po nadal o nim wspominam, nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć, ale jest mi bez ciebie lepiej mój Mądry Zębie. Co prawda nadal przypominam chomika a najłatwiej przychodzi mi jedzenie posiłków w płynie ale daje rade i umilam sobie ten czas jak tylko mogę 🙂 Pomogły też Mamy zaopatrując w ulubioną zupę i miękką wersję lazanii.

usmiechniete skladniki

Idealnie w tym dość trudnym kulinarnie czasie wspomagają mnie koktajle owocowe na bazie maślanki lub z dodatkiem wody, kilka moich propozycji znajdziesz tu i tu. Dziś o troszkę bogatszej wersji, która nasyci na dłużej, dziś koktajl z borówkami wzbogacony o zarodki pszenne.

Składniki, których potrzebujesz:

  • Borówki amerykańskie
  • Banan
  • Zarodki pszenne
  • Maślanka
  • Woda opcjonalnie

skladniki na koktajl

Sposób przygotowania:

Borówki myjemy i wrzucamy do wysokiego naczynia, w którym będziemy blendować koktajl. Banana kroimy w plastry, dodajemy garść zarodków pszennych i zalewamy ok 150-200 ml maślanki. Całość blendujemy na gładką masę, jeśli konsystencja wyszła zbyt gęsta możemy dolać odrobinę wody. Koktajl przelewamy do wysokiej szklanki, w moim przypadku konieczna będzie słomka, i w zasadzie zdrowa przekąska gotowa.

koktajl

Ostatnio koktajl z borówkami lub inne z dodatkiem zarodków pszennych zjadane są przeze mnie na śniadania i kolacje, a wersję typowo owocowe z maślanką lub wodą traktuję jako przekąski. Zarodki pszenne, czyli najbardziej wartościowa część ziarna, oddzielna od mąki pszennej aby zachować jej miałkość i lekkość, pozwalają mi na uzupełnienie witamin i minerałów, których braki mogą być spowodowane dość uboga dietą.

lyzka zadorkow pszennych

Ale już niedługo mam nadzieję wrócić do normalnych posiłków i schrupać jakąś pyszną sałatkę ze świeżych warzyw, ciemne pieczywo z chrupiącą skórką czy pieczone mięsko. A tym czasem dajcie znać jakie połączenie owocowe lub owocowo-warzywne do koktajlu proponujecie?

Pozdrawiam

SmakUla.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarz

  1. foodmania

    świetny pomysł na koktajl 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2023 SmakUla

Theme by Anders NorenGóra ↑