Cześć!

Nazywam się Urszula a swoją przygodę z gotowanie rozpoczęłam wraz z opuszczeniem rodzinnego domu. Wyjazd na studia zmusza do wielu zmian, o tak!

W rodzinnym domu wiadomo, zawsze czekał ciepły, pachnący obiadek, naczynia zmywały się same, a produkty jakoś magicznie zapełniały lodówkę. Nie musiałam główkować nad obiadem, wszystkim zajmowała się mama. Ja od czasu do czasu z kubkiem gorącej herbaty podglądałam zmagania mamy przy kuchennym stole, a w okresie świątecznym bardziej aktywnie uczestniczyłam w kucharzeniu.

Wszystko uległo zmianie, gdy wyjechałam na studia. Przyzwyczajona do codziennych ciepłych posiłków rozpoczęłam moją własną przygodę z gotowaniem i poszukiwaniem domowych smaczków. Nie raz odbywałam długie konsultacje telefoniczne z mamą, przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu dań prostych i szybkich lub testowałam kolejną pizzerię (tak kończyło się najczęściej- zwłaszcza że mam w domu Pizzożercę ;)).

Ale ile można…. zaczęłam bardziej przyglądać się temu co jem i jak jem. Małymi kroczkami, metodą prób i błędów zaczynałam coraz częściej gotować i sprawiało mi to coraz więcej przyjemności. Z czasem modyfikowałam mamine przepisy i próbowałam z nich zrobić coś swojego, smacznego i przede wszystkim zdrowego. Wraz z poszerzaniem wiedzy na temat zdrowia i odżywiania zmieniało się moje podejście do gotowania i zdrowego stylu życia co ostatecznie zaowocowało zmianą zawodu i postawieniem na pasję. Moją zawodową „rewolucją” podzieliłam się z Wami na blogu, zatem jeśli masz ochotę wprowadzić zmiany w swoim sposobie odżywiania chętnie Ci pomogę, napisz a wspólnie ustalimy plan działania. Natomiast jeśli szukasz ciekawych, smacznych i zdrowych przepisów zapraszam do przeglądania bloga i testowania!

Podsumowując, SmakUla.pl to miejsce gdzie gromadzę przepisy sprawdzone i lubiane przez nas, testuję przepisy nowe i je modyfikuję, a także dzielę się z Wami ciekawymi i sprawdzonymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego stylu życia bo nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Poszukiwania inspiracji kulinarnych trwają. Zapał do gotowania wciąż rośnie. A „smacznie i zdrowo” to moje motto kulinarne, zatem rozgość się na blogu i korzystaj z pyszności jakie Ci oferuję.

Pozdrawiam

SmakUla.