Papryka faszerowana z piekarnika

Ostatnio prezentowałam Wam mało zdrowe przepisy na rogaliki wodne czy typowo regionalna potrawę jaką są kartacze, ale i takie smakołyki mogą czasem gościć na naszym stole. Dziś jednak obieram bardziej zdrowy kierunek i chciałabym przedstawić Wam przepis na bardzo proste i szybkie w przygotowaniu danie.

Mowa oczywiście o faszerowanej papryce. Kiedyś wydawało mi się, że jest to bardzo czasochłonne danie, które całe wieki gotuje się w garnku i wymaga ciągłego doglądania. Ale znalazłam swój sposób na faszerowaną paprykę, prosto z piekarnika! Danie wręcz banalne i jestem pewna, że uda się każdemu.

Składniki, których potrzebujesz:

  • Papryka (u mnie 4 szt.)
  • Pierś z kurczaka ok. 0,5kg
  • Pomidorki koktajlowe wg uznania
  • ser mozzarella
  • przyprawy: curry, zioła zamiast soli, czubryca czerwona

Sposób przygotowania:

Pierś z kurczaka oczyszczamy i kroimy na dość drobną kostkę lub po prostu mielimy. Przyprawiamy curry i mieszanką ziół. Ja ostatnio, starając się ograniczyć spożycie soli, kupiłam po raz kolejny, wypróbowaną już mieszankę ziół do stosowania zamiast soli.

Następnie kroję każdą paprykę na pół, oczyszczam z gniazda nasiennego i myję. Połówki papryk układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i posypuję delikatnie czubrycą czerwoną. Na dno papryki wkładam ćwiartki pomidorków, przyprawionego kurczaka, kolejną porcje pomidorków.

papryka surowa

Całość posypuję czubrycą i wstawiam do nagrzanego do 180º piekarnika. Pieczemy ok 25-30 minut.

kilka surowych papryk

Pod koniec pieczenia kładę na każda połówkę papryki plasterek mozzarelli, pozostawiam do roztopienia i w zasadzie nasza papryka faszerowana gotowa.

papryka gotowa

Czas przygotowania składników to 10 minut, pieczenia ok. 30 minut, więc można powiedzieć, że obiad robi się sam, i to właśnie lubię!

Zdecydowanie polecam paprykę na obiad jest ona źródłem witamin C, A, E i soli mineralnych.

papryki całe

Wiedzieliście na przykład, że czerwona i żółta papryka zawierają aż 4 razy więcej witaminy C niż cytryna?!

Papryka zielona natomiast, usprawnia przemianę materii, dostarcza soli mineralnych i zwalcza wolne rodniki. Co więcej papryka ma dość niski indeks glikemiczny. Oznacza to, że po spożyciu papryki cukier stopniowo będzie uwalniany do krwi, dzięki czemu na dłużej pozostaniemy syci, a tym samym nie grożą nam nagłe ataki głodu. Komponowanie posiłków w oparciu o produkty z niskim indeksem glikemicznym jest istotne dla osób będących na diecie oraz dbających o racjonalny sposób żywienia.

Zaproponowana przeze mnie wersja papryki faszerowanej jest podstawową i bardzo szybką formą obiadową. Zdecydowanie można urozmaicić danie dodając ulubione warzywa, kasze czy ryż.

Ja z pewnością będę modyfikować przepis! A Wy w jakiej wersji lubicie paprykę najbardziej?

Pozdrawiam serdecznie

SmakUla.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarzy

  1. B.

    Również wypróbowywałam przepisik wczoraj. Dodatkowo dodałam trochę zielonych oliwek i fety. Efekt końcowy powalający! 😉 Tester moich kulinarnych eksperymentów był zachwycony. Polecam gorąco 🙂

  2. Robacek

    Zrobiłam taką faszerowaną papryczkę wczoraj, dodałam jeszcze bazylię i oregano. Wyszła przepyszna! Naprawdę palce lizać 🙂 Polecam! 😉

  3. B.

    Faszerowaną paprykę bardzo lubię, ale w takiej wersji (z kurczaczkiem) jeszcze nie jadłam – wypróbuję z chęcią 🙂
    W sezonie letnim uwielbiam z kolei paprykę z grilla, no i obowiązkowo w leczo.

    • SmakUla

      O tak z grilla! Pychotka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2023 SmakUla

Theme by Anders NorenGóra ↑