Domowych, zdrowych przekąsek nigdy dość! Dziś przepis na chrupiące orzeszki z cieciorki, taka drobna alternatywa dla orzeszków ziemnych w chrupiącej skorupce.

Jeśli chodzi o składniki potrzebujesz ich niewiele, wystarczy:

  • Cieciorka
  • Oliwa z oliwek
  • ulubione przyprawy

cieciorka

Sposób przygotowania:

Cieciorkę namaczamy w zimnej wodzie i pozostawiamy na około 12 godzin. Ja namoczyłam z wieczora ziarna a rano ugotowałam do miękkości. Ugotowaną cieciorkę, odlewamy, skrapiamy delikatnie oliwą oraz posypujemy ulubionymi przyprawami. Przygotowując po raz pierwszy orzeszki z cieciorki wykorzystałam słodką oraz ostrą paprykę, imbir, curry oraz odrobinę soli.

cieciorka przyprawiona

Przyprawioną cieciorkę układamy luźno na blaszce i wstawiamy do rozgrzanego do 170° piekarnika. Orzeszki z cieciorki pieczemy ok 40 minut, co pewien czas przewracając. Czekamy aż chwilę przestygną i możemy chrupać naszą zdrową przekąskę.

Przygotowanie orzeszków z cieciorki jest bardzo proste, smak można dowolnie zmieniać według własnych upodobań lub dostępnych akurat przypraw. I co najważniejsze orzeszki z cieciorki są fantastyczną alternatywą dla solonych orzeszków ziemnych czy też bardziej kalorycznej wersji orzeszków w chrupiących panierkach. Porcja 100g orzeszków z cieciorki zawiera ok 170 kcal, przy czym solone orzeszki ziemne zawierają, aż 600 kcal! Różnica znacząca zatem może warto od czasu do czasu dla odmiany pochrupać orzeszki z cieciorki?

orzeszki z cieciorki

A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na zdrowe przekąski?

Pozdrawiam

SmakUla

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]