Czas świątecznych spotkań rodzinnych i szalonych zabaw sylwestrowych mamy już za sobą. Czas aby na dobre wrócić do normalności i codziennych obowiązków. Dość leniuchowania, spania do południa i pozwalania sobie na kolejny kawałek ciasta przy świątecznym stole. Było miło ale się skończyło i może to i dobrze bo jeszcze kilka dni i zupełnie bym nie potrafiła odnaleźć swego codziennego rytmu. Stęskniłam się za rutyną, sprecyzowanym planem dnia i lekkim jedzeniem.

W rodzinnych stronach miałam mały reset od gotowania, kombinowania w kuchni, pomagałam przy sprawdzonych maminych recepturach, a w przypadku świątecznych potraw bazowałam na prezentowanych Wam na blogu przepisach. Zatem z nowym rokiem wracam powoli do eksperymentów kulinarnych. Do mojej diety wraca mnóstwo warzyw, owoców i ukochana owsianka! Nie stawiam przed sobą żadnych postanowień noworocznych (jakoś nigdy nie udawało mi się ich zrealizować), ale powoli nabieram rozpędu i z pewnością, małymi krokami będę wprowadzała kolejne zdrowe nawyki, które pozwolą mi w pełni zadbać o moje zdrowie. Po takich urlopach utwierdzam się tylko w przekonaniu, że kuchnia którą prowadzę i sposób gotowania to nie tylko moje „widzimisię”, lecz stały element mojego życia do którego z przyjemnością wracam. Pomimo, iż bardzo miło jest od czasu do czasu zjeść tradycyjny domowy obiad, pizzę czy kebaba to jednak nie chciałabym wracać już do starych nawyków żywieniowych, za bardzo brakowałoby mi zdrowych, pełnowartościowych i lekkich posiłków. I mówi to ktoś, kto krzywił się na samą myśl o owsiance a teraz proszę, powrót do mojej normalności kojarzy mi się z owsianką.

Owsianka na śniadanie gotowana na mleku koniecznie z siemieniem lnianym, to moja baza. Dodatki to owoce suszone lub świeże, pestki dyni, prażone płatki migdałów czy cynamon. Wystarczy zmienić dodatek a owsianka nabiera zupełnie innego smaku. Owsianka na śniadanie- uwielbiam!

owsianka

Moi Drodzy, mam nadzieję, że nowy 2015 rok przyniesie nam mnóstwo zdrowych inspiracji, którymi będziemy się wspólnie dzielić i chętnie wprowadzać do naszego życia. Życzę wytrwałości, konsekwencji w działaniu a na talerzach samych zdrowych smakowitości. Niech ten rok będzie niesamowity!

Pozdrawiam serdecznie

SmakUla.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]